Moosylvania reklam ajansı geçtiğimiz günlerde 16-36 yaş arasındaki insanların en çok sevdiği 100 markayı sıraladı. Sıralamanın ilk 10’una Apple, Nike ve Google gibi büyük firmalar yer aldı.

Gençlerin en çok sevdiği markalar şu şekilde sıralandı:

10. Victoria Secret

victoria secret

ABD’li bir giyim firması olan Victoria Secret, ağırlıklı olarak kadın iç çamaşırı, pijama, dış giyim, mayo, ayakkabı, parfüm, şampuan ve vücut losyonları gibi ürünleri piyasaya çıkarıyor.

9. Microsoft

microsoft

1975 yılında ABD’de kurulan yazılım ve bilişim firması Microsoft; Windows, Xbox ve Lumia gibi ürünleriyle tanınıyor.

8.Amazon

amazon

Adını Amazon Nehri’nden alan Amazon.com, ilk kurulmuş büyük internet şirketi olarak biliniyor.

7. Wal-Mart

wal mart

Wal-Mart, Sam Walton tarafından kurulmuş dünya çapında şubeleri olan bir Amerikan perakende satış yapan mağazalar zinciridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok eyaletinde şubeleri vardır.

6. Samsung

samsung

 

Samsung Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Samsung çeşitli şirketlerden oluşan bir grup oluşur ve bunlardan en önemlisi, Samsung Elektronik’tir.

5. Coca Cola

Coca-Cola

Coca-Cola, Amerika Birleşik Devletleri kökenli, karamelize şekerle tatlandırılmış, alkolsüz içecek markası.Dünyada en fazla tüketilen meşrubat olma özelliğine sahiptir.

4. Sony

sony

Adını Latince ses anlamına gelen ‘sonus’ kelimesinden alan Sony, eğlence dünyası için ürünler üreten Japonya kökenli bir şirketler topluluğudur.

3. Nike

Nike

Nike, Amerika Birleşik Devletleri merkezli, dünyanın önde gelen spor ayakkabı, spor giysi ve spor aksesuarları tasarımcısı ve pazarlayıcısı şirket ve bu ürünlerde kullanılan markadır

2. Target

wal mart

Target Corporation, ilk olarak Dayton Dry Goods Company ve daha sonra Dayton Hudson Corporation, ABD’li perakende şirketi.

1. Apple

apple

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap