Dünyanın lider inşaat şirketlerinden Rönesans Holding tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması için başvurular devam ediyor. Para ödüllerinin yansıra eğitim ve staj imkanlarıyla da dikkat çeken yarışmaya 11 Mayıs 2018 tarihine kadar online olarak başvurabilmek mümkün olacak.

Bu yıl “kentsel gelişim” ve “sosyal sürdürülebilirlik” gibi yeni kategorilerle çeşitlendirilen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması, Türkiye’nin en itibarlı kurumsal sosyal sorumluluk platformlarından KSS Pazaryeri’nde “Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülü”ne de layık görüldü.

Sürdürülebilirlik kavramını iş yapış modelinin temeline yerleştiren Rönesans Holding, sürdürülebilir hayat için bir kez daha geleceğin profesyonelleri olan üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Rönesans Holding tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması için başvurular başladı. 11 Mayıs 2018 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada, öğrenciler bu yıl da, doğal kaynakların verimli kullanıldığı, çevreye saygılı, her aşamada sürdürülebilir yaşam döngüsünü önceliğine alan projelerle yarışacak. Dereceye giren gençler, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra, Rönesans Holding’de staj ve çeşitli eğitim programlarına katılma şansına sahip olacak.

BU YIL SOSYAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DE ÖN PLANDA

Geleceğin mimar ve mühendislerini "sürdürülebilirlik" kavramı üzerine düşünmeye ve projeler geliştirmeye yönlendiren Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması’nda, gençlerden kentsel alanda arazinin, doğal kaynakların en uygun şekilde kullanıldığı, sosyal yaşamın temel alındığı, karma kullanımlı kent yapıları projelendirmeleri bekleniyor. “Gelecek Burada Başlıyor” mottosuyla yola çıkılan Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması bu yıl özel kategorileriyle de dikkat çekiyor. Buna göre, gençler, “kentsel gelişim ve değerlendirme”, “yenilikçi fikir ve detay çözümü”, “ileri üretim ve atık yönetimi” ile “görsel tasarım” ve “sosyal sürdürülebilirlik” kategorilerindeki projeleriyle de değerlendirilecek ve ödüllendirilecek.

BAŞVURULAR İÇİN SON TARİH: 11 MAYIS 2018

Başvuruların 11 Mayıs 2018 tarihine devam edeceği yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama eğitimi alan öğrenciler katılabilecek. Yarışmacıların bireysel veya en fazla 5 kişiden oluşan ekiplerle katılabileceği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması”na surdurulebilirlik.ronesans.com web sitesinden online olarak başvurmak mümkün olacak. Toplam 120.000 TL para ödülünün verileceği yarışmada birinciye 20.000 TL, ikinciye 16.000 TL, üçüncüye 14.000 TL para ödülü verilecek.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİR VE YAŞAM” ÖDÜLÜ

Bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Projesi, Rönesans Holding’e ödüller getirmeye devam ediyor. Bu yılın en ilgi çekici ödülü ise Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nden geldi. Derneğin 2009 yılından bu yana yürüttüğü ve en iyi kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarının seçildiği KSS Pazaryeri Etkinliği’nde bu proje, “Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri” kapsamında, “Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam” ödülünü almaya hak kazandı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap