Ülkemizin başarılı futbol değerlerinden biri olan Burak Yılmaz, dört büyüklerden süregelen kariyerini bugünlerde Çin Süper Ligi ekiplerinden Beijing Guoan‘da devam ettiriyor.

Kendisi gibi bir idealin peşinden koşan gençlere her röportajında ilham vermeyi ihmal etmeyen Burak Yılmaz‘ın bu tavsiyelerini sizler için derledik.

1 – Küçük yaşlarda bazı olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz, hatta büyüyüp profesyonel hayata geçtikten sonra da başınıza kötü şeyler gelebilir. Ama eğer kendinize ve yeteneğinize inanıyorsanız; ne mücadeleyi bırakın, ne de inandığınız şeylerden vazgeçin. Bence vazgeçmemek çok önemli.

2 – Genç futbolcu için önemli olan oynamaktır. Oynamadığın zaman performansın düşer, bitersin. Oynamadığın zaman performansının düşük olduğunu söylerler ve bunun altında futbolun dışında başka şeyler ararlar. Gençler mutlaka ama mutlaka oynayacakları yerde olsunlar.

3 – Futbolcu olmak isteyen, top oynayan gençlerin aileleri, çocuklarının peşinden baskıcı şekilde koşmamalı. Onları biraz rahat bırakmalılar.

Her röportajında gençlere tavsiye vermeyi ihmal etmeyen ünlü oyuncuya, tırmanan kariyerinde başarılar diliyoruz.

Ontrava’yı daha hızlı ve her yerde okuyabilmek için mobil uygulamalarımızı ücretsiz indirin!


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap