Galatasaray’ın alt yapısında yetişip şimdi dünyanın en iyi futbol takımlarından birinde top koşturan Arda Turan, başarısının sırrını Ayşe Arman’a verdiği röportajda paylaştı.

Türkiye’nin gururu olan genç yıldız, bugüne nasıl geldiğini ve olduğu yeri nasıl muhafaza ettiğini anlattı. Genç yaşta başarılı olmak isteyenlerin Arda Turan röportajından çıkaracağı 5 ders…

1. Hayal ettim

Hayalimdi. “Hep keşke bir gün Barcelona‘da oynayabilsem, o takımın bir parçası olabilsem!” demiştim. Chelsea değil. Manchester değil,” Barcelona… Allah’a çok şükür, neyin hayalini kurduysam gerçek oldu.

2. Çalıştım

Ama tabii bu başarı gökten zembille inmedi. Çalıştım, emek verdim. Şu anda da dünyanın en iyi takımlarından birinde oynamanın keyfini sürüyorum.

3. Sadece kendime güvendim

Sana yardım edecek kimse yok aslında, bir tek sen varsın.

4. Konsantrasyonun dağılmasına izin verme

Konsantrasyonun hep yüksek olmalı. Dış etkenlere karşı kendini kapamalısın. Polemikleri ciddiye almamalısın.

5. Artı ve eksilerini bilmelisin

Kuvvetli yanlarımı da, eksik yanlarımı da biliyorum. Mesela, 30 metreden kaleye şut atmam. Çünkü iyi şut atamadığımı biliyorum. Hiçbir zaman rakibimin sağından atıp solundan geçmeye çalışmam. Çünkü süratime o kadar güvenmiyorum. Hep topu kaybetmemek üzere kısa çalışmalar ve paslar atarım.

Trendleri öğrenmek için danışmanlık alıyorum

Bir süredir profesyonel olarak danışmanlık aldığım birileri var. Dünyadaki yeni trendler neler, erkekler nasıl giyiniyor, hangi markalar öne çıkıyor, hangi etkinlikleri asla kaçırmamalıyım, dünyada mutlaka görmem gereken kültürel etkinlikler, defileler neler, neleri izlemeliyim, hepsi hakkında fikir veriyorlar.

“Şöyle bir futbol organizasyonu var, mutlaka git, şöyle önemli bir opera, sakın kaçırma!”

Ben de elimden geldiğince öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap