Hepimiz merak ederiz, o fotoğraflarda gördüğümüz ve çoğumuzun görünce istemsizce “Maldivler” dediği masmavi lagünler dünyanın çoğu noktasında var. Ama bazı sahiller var ki, ileri teknolojiler kullanılarak yapay bir şekilde turkuaz haline getiriliyor.

Crystal Lagoons’ün geliştirdiği teknoloji sayesinde sınırsız büyüklükte berrak ve turkuaz lagünler çok düşük maliyetler ile inşa edilip işletilebiliyor. Maldivler’in tropik deniz ve plaj ortamı artık dünyanın herhangi bir yerinde yapay olarak geliştirilebiliyor.

60’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde projesi bulunan Crystal Lagoons‘un dünyada öne çıkan 5 projesi;

Alcazaba Lagoons, İspanya

Dünyanın ve İspanya’nın önemli turist merkezlerinden Costa del Sol’da inşa edilen proje, Crystal Lagoons’ün Avrupa’daki ilk projesi olma özelliğini taşıyor. Toplamda 450 konutun yer aldığı projede, kayak, yelken sörfü gibi birçok su sporuna elverişli olan yüzülebilir bir lagün yer alıyor.

Alcazaba Lagoons, İspanya

Treasure Bay Bintan, Endonezya

Treasure Bay Bintan projesi, Singapur’a 20 kilometre uzaklıkta ve Endonezya’nın Bintan Adası’nda yer alıyor. Singapur’un gelişen turizmine de katkı sağlayan proje, 4 ve 5 yıldızlı otelleri ile 3 bine yakın konutu bünyesinde barındırıyor. Konutların kapısı 1.400 metrelik bembeyaz kumdan oluşan plaja ve 63.000 metrekarelik kristal berraklığındaki lagüne açılıyor.

Treasure Bay Bintan, Endonezya

Diamante Cabo San Lucas, Meksika

Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Meksika’nın Aztek şehrinde bulunan Diamante Cabo San Lucas projesi, lüks ve konforlu konaklama seçenekleri sunuyor. Ünlü golfçü Tiger Woods tarafından tasarlanan dünyanın en iyi golf sahalarından birini içinde bulunduran proje, aynı zamanda Golf Magazine tarafından dünyanın en iyi 100 golf sahası listesinde yer alıyor.

Diamante Cabo San Lucas, Meksika

IL Monte Galala – Sokhna, Mısır

Dağlık bölgede ilk yapay lagün olma özelliği taşıyan bu proje, Sokhna dağlarına, 40 bin metrekarelik alanda toplamda altı adet büyüleyici lagün ve 3 kilometrelik kumsal getirecek. Monte Galala- Sokhna konutlarındaki büyüleyici lagünler, birçok aktivitenin yanı sıra çeşitli su sporları için de olanak sunuyor. İlk etapta 1.600 otel odasının tesliminin 2019 yılında yapılması planlanıyor.

IL Monte Galala - Sokhna, Mısır

SoleMia, Miami

Miami’nin en büyük projesi SoleMia, her biri 40.000 metrekare büyüklüğündeki iki turkuaz lagünü ile Miami’nin en geniş kentsel bölgesi Bal Harbour’u Crystal Lagoons berraklığıyla tanıştıracak. Projede, ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için sosyal imkanlar da düşünülmüş.

SoleMia, Miami


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap