Eğer bir ilişkide bir taraf öbüründen daha fazla para kazanıyorsa uzmanlara göre bu durum bir süre sonra ilişkinin bozulmasına yol açıyor.

Zengin kız fakir oğlan ya da zengin oğlan fakir kız… Artık fabrikatörün oğlu gelip evinden Yaşar Usta’nın kızını isterken bir sefer daha düşünüyor. Çünkü araştırmacılara göre ilişkilerde gelir eşitsizliği 10 kişiden 7’sini memnun etmiyor.

1000 kişi üzerinde yapılan ankete göre para konusu bir süre sonra kendiyle birlikte başka sorunları da getirmeye başlıyor ve ilişkinin yıkılmasına neden oluyor.

Peki para ne gibi sorunlara yol açıyor?

Güvensizlik

Eğer çiftler arasında gelir uçurumu var ise bir taraf öbürüne göre daha endişeli davranıyor. İlişki geleceği konusunda sürekli oluşan tedirginlikler güvensizliğe yol açıyor.

Stres

İlişkide para nedeniyle başlayan rekabet, kendiyle birlikte stresi de getiriyor. Amerikan Psikoloji Derneği’nin yapmış olduğu araştırmaya göre de kadınların 67’si para nedeniyle stres altına giriyor.

Sırta yük gibi binen ödemeler

İlişkide bir tarafın üstlendiği fatura ve kira gibi ödemeler, o tarafı bir süre sonra güvensiz hissettiriyor. Yarattığı kırgınlık da ilişkinin seyrini olumsuz yöne itiyor.

ve sırlar…

Bir süre sonra parası daha fazla olan taraf kendine göre harcamalar yapmaya başlıyor. Ve ortak alınmayan kararların yol açtığı gergin ortam da ilişkiyi sorun haline getiriyor.

Sonuç olarak

İlişkilerde mali konuların yol açtığı sıkıntıların önüne geçmek için uzmanların sade ve bilindik bir uyarısı var. Mali konuları mali düşünerek planlayın. Duygusal tepkilerle çözmeyin.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap