Japon şirket Sharp bu yıl çıkacak Aquos S2 akıllı telefonunu tanıttı. Tanıtılan bu telefon 2017 yılının trendi olan çerçevesiz ekranı uygulayan ilk şirketlerden biri. iPhone 8 ve Galaxy Note 8’den önce çıkartacağı telefona bu özelliği eklemesi tercih edilirliğini yükseltecek gibi duruyor.

Yeni çıkacak olan bu telefonun iki modeli mevcut. Sharp Aquos S2'de Snapdragon 630 işlemci varken, 4 GB bellek ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. Diğer model olan bir üst modelde ise Qualcomm Snapdragon 660 işlemci, 6 GB bellek ve 128 GB depolama var.

İki modelin de satış fiyatları açıklanmasına rağmen çıkış tarihleri daha belli değil. Sharp Aquos S2 370 dolar fiyatla, birçok telefona iyi bir rakip olacağa benzerken bir üst modeli, 520 dolara satılacak.

Her iki modelde de yüksek kapasiteli bir pil ve Android Nougat işletim sistemi bulunuyor bunun yanında arka yüzde son dönemde moda olduğu üzere, çift kamera yer alıyor. Alt alta yerleştirilen kameralar, iPhone 8'de olacağı iddia edilen dizilimi andırıyor. Bunlardan birisi 12 MP, diğeri ise 8 MP çözünürlüğe sahip.

Sharp Aquos’un bir üst modelinin ise arka yüzünün cam ile kaplı olması bize HTC U11’i anımsatıyor. Ancak telefonun asıl ilgi çekici yanı 5,5 inçlik ekranı. 2.040x1.080 piksel çözünürlüğü.

Ekran özelliklerine gelirsek, yayınlanan fotoğraflarda çerçeve görülmüyor, ön kamera için ayrılan kısım dışında kalan alanlar ekran. Bu bize gösteriyor ki çerçevesiz ekran güzel uygulanmış. Ancak kullanım olarak nasıl olduğu şu an belirsiz.

Birbirleriyle yarışan dev teknoloji şirketleri içinde, yavaş yavaş yükselen Sharp, kendine bu hamlesiyle başarı getireceği tahmin ediliyor. Çünkü Apple ve Samsung kadar yüksek fiyat etiketine sahip olmamasına rağmen performans olarak onları aratmıyor. Aquos S2'nin hangi ülkelerde çıkacağı henüz belli değil, fakat 2017'deki tasarım trendinin aldığı son şekil bu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap