Wall Street’in en önemli kuruluşlarından biri olan Goldman Sachs, tüm dünyada bulunan temsilciliklerinde çalışan stajyerleri için bir anket hazırladı ve sonuçlarını yayınladı. 21 yaş altındaki gençlerin yanıtladığı sorular, geleceğin liderlerinin ileriye yönelik düşünceleri konusunda oldukça ilginç ipuçları veriyor.

Ankete katılan stajyerlere ilk olarak haberlere nerelerden ulaştıkları soruldu. Stajyerlerin yüzde 37’si soruya uygulamalar ve web siteler olarak yanıt verirken, yüzde 22’si sosyal ağlar yüzde 15’i ise e-mail olarak yanıt verdi. Stajyerler arasındaki en çok kullanılan haber kaynağı ise yüzde 15 ile Facebook oldu.

Stajyerlerin en çok kullanmayı tercih ettiği mesajlaşma uygulaması ise yüzde 22 ile WhatsApp oldu.

Stajyerlere büyük resim kategorisi altında ise gelecek 10 yıl içinde global ekonomiyi en çok nelerin etkileyeceği soruldu. Genç çalışanlar bu soruya ise yüzde 22 ile Big Data(büyük veri) yanıtını verirken yüzde 14’ü enerji devrimi, yüzde 11’i ise mobil teknolojiler yanıtını verdi.

Stajyerler kendi gelecekleri konusunda ise daha farklı düşünüyor. Gençlerin yalnızca yüzde 31’i 20’li yaşlarında evlenmeyi planlarken yüzde 52’lik büyük kısmı ise 30’larında evlenmeyi daha makul buluyor. Hiç evlenmeyi düşünmeyenlerin oranı ise yüzde 15 olarak yer aldı.

Stajyerler her ne kadar 20’lerinde evlenmeye sıcak bakmasa da yüzde 50’si 20’lerinde mutlaka araç sahibi olacaklarına inanıyor. Ama hepsi için asıl öncelik yüzde 47 ile ev satın almak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap