Garanti Bankası'nın ana hissedarı BBVA, BBVA Momentum ile sosyal girişimleri destekleyecek. Online eğitimler, kurum içi mentorlarla sağlanan mentorluk desteği ve networking faaliyetleri ile desteklenen bu programla banka, girişimcilerin işlerini bir sonraki evreye taşımak için gerekli büyüme planını oluşturmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Sosyal girişimlere ivme kazandırmak amacıyla oluşturulan “BBVA Momentum” programını bu yıl ilk kez Türkiye’de de hayata geçiren Garanti Bankası, program kapsamında, ana hedefi sosyal fayda yaratmak olan girişimlere, ekonomik açıdan da güçlü, kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıya sahip olabilmeleri için strateji, finans, iletişim, teknoloji ve iş modelleri gibi konularda eğitim veriyor.

Türkiye'de sadece sosyal girişimleri desteklemek amaçlı ilk banka destekli girişimcilik programı olan BBVA Momentum'a ilk yılında, “Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması” ve “GarantiPartners” girişim hızlandırma programı havuzunda yer alan ve programa uygun özelliklere sahip 6 sosyal girişim katılım sağladı. Online eğitimlerin, programa dahil olan 5 ülkeden girişimcilerin ortak erişim sağladığı bir platform üzerinden gerçekleştirildiği program Aralık ayına kadar devam edecek. Programa katılmak için gelecek yıldan itibaren ülkemizdeki tüm sosyal girişimler başvurabilecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap