Bir KWORKS girişimi olan GameHub, yüksek sistem gerektiren oyunların bilgisayara indirilmeden oynanabileceği bulut tabanlı bir online platform sunuyor. 

Gün geçtikçe gelişen oyun dünyası beraberinde yüksek boyutlu, yüksek grafikli oyunları beraberinde getirdi. İnsanların bilgisayar oyunlarını oynamak için 30-40 GB gibi boyutlara ulaşmış oyunları indirmeleri gerekiyor. Bu boyutlara ulaşmış oyunlar kullanıcıların indirme sürecini giderek artırıyor. Bunun yanında, kullanıcıların oyunları oynamak için gün geçtikçe artan bilgisayar gereksinimlerini karşılayamıyorlar.

GameHub, oyunların bilgisayara indirilmeden oynanmasını sağlayarak kişilere hem depolama alanından hem de zamandan kazandırıyor. “Game Streaming” olarak adlandırılan sistem ile kullanıcılara “oyun yayını” yapan GameHub, bu sayede kullanıcıların kendi bilgisayar özelliklerinden bağımsız olarak oyunları oynayabilmesini sağlıyor. 

Kasım 2016'da henüz fikir aşamasındayken dikkatleri çeken ve Startup Weekend yarışmasında ikinci olan girişim daha sonra ise KWORKS'e kabul edildi. Kapalı beta için Mart 2017’de, Microsoft’un donanımsal desteğiyle ve geliştirdikleri yazılımla 20 oyun ve 200’den fazla üyeye erişti.

GPU ile güçlendirilmiş sanallaştırma olarak adlandırılan sanal masaüstü bilgisayarlarıyla birlikte geliştirdikleri yazılımı kullanarak kullanıcılara game streaming yapıyor. Nvidia’nın geliştirmiş olduğu bir donanım üzerine kurulan GameHub, Netflix’in oyun versiyonu olarak da adlandırabileceğimiz bir platform olarak sunuluyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap