HBO'da yakın tarihli bir güvenlik ihlali, bazı Game of Thrones aktörlerinin kişisel telefon numaralarının ve e mail adreslerinin sızdırılmasına yol açtı.

Hackerler sisteme girerek 1.5 terabaytlık veriyi geçtiğimiz günlerde çalmışlardı. Yapılan açıklamaya göre, hackerlerin 3.4 GB'lik veriyi internete sızdırdıklarını ve daha fazla sızıntı istemiyorlarsa HBO'nun fidye ödemesi gerektiğini belirtmişlerdi.

Sızdırılan verilerde, Game of Thrones bölümlerinin beşinin ayrıntılı özeti ve HBO'nun dahili ağının ve yönetici şifrelerini ayrıntılandıran teknik belgeler yer alıyor. Bir diğer belgede ise Peter Dinklage, Lena Headey ve Emilia Clarke de dahil olmak üzere bir çok aktörün kişisel cep telefon numaraları, ev adresleri ve e mail adreslerinin bir listesi bulunuyor.

HBO, devam eden adli soruşturma kapsamında hangi belgelerin sızdırıldığının kontrolünün yapıldığını belirtti. HBO sözsüzü Jeff Cusson, "şimdiye kadar yapılan incelemeler, e mail sistemimizin ele geçirilmediğini kanıtlıyor" dedi.

HBO, hackerlerin gerçek Game of Thrones bölümlerine ulaşabilmelerinin mümkün olmadığını belirtti. Geçen hafta dizi gösterime girmeden bir bölümü internette yayınlanmıştı. Bu sızıntı, HBO saldırılarının bir parçası değil, HBO'nun dağıtım ortağı Star India'nın bölümü yanlışlıkla internete yüklemesinden kaynaklıydı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap