Her bölümü ve yayınlanan her sezonuyla olay yaratan ve Amerikalı yazar George R. R. Martin'in "Buz ve Ateşin Şarkısı" adlı fantezi türündeki roman serisinden uyarlanan, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisi Game of Thrones'in kurgusal karakteri Jon Snow'un ve diğer karakterlerin giydiği kürklerin, IKEA kiliminden yapıldığı bilgileri dizinin hayranlarını oldukça şaşırttı. 

Independent'in haberine göre, her bölümü için yaklaşık 10 milyon dolarlık bir bütçesi bulunan dizi için sanıldığının aksine kostümlere her zaman büyük paralar yatırılmıyor. 

Dizinin kostüm tasarımcılarından Michele Clapton tarafından Los Angeles'teki Getty Müzesi'nde yaptığı açıklamlarda "Bu pelerinler aslında IKEA kilimleri. Gerçek bu. Kullanabildiğimiz her şeyi kullanıyoruz. Kesiyoruz, kırpıyoruz, sağlam deri kayışlar ekliyoruz" ifadelerini kullanarak, dizinin hayranlarını şaşırtmayı başardı. 

TL hesabı yapıldığında her bir kilimin bütçesinin 140 lirayı aşmadığı belirtilirken, Jon Snow'un giydiği bütün pelerinlerin bu şekilde tasarlandığı belirtildi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap