Ontrava.com olarak dünkü haberimizde Galatasaray kulübünün olağanüstü genel kurulunda Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesi için yetki alınmasının Sarı Kırmızıların borsada işlem gören hisselerini uçurduğunu yazmıştık.

Dün yüzde 20 primle kapanan Galatasaray hisseleri bugün de yüzde 16 civarında yükselerek tırmanışını sürdürüyor. Bu yükselişlerle Galatasaray’ın piyasa değeri iki günde tam 230 milyon TL birden artarak 730 milyon liradan, 960 milyon liraya fırladı. Hisselerdeki tırmanışın bir süre daha devam edebileceği konuşuluyor. Haftasonu alınan kararın ardından Galatasaray’ın kasasına 2023 yılına kadar toplam 500 milyon dolar gireceği beklentisi var.

Fenerbahçe’de Koç bereketi

Galatasaray’ın yanı sıra bugün Fenerbahçe hisselerinde de hareketli saatler yaşanıyor. Dün akşam 1907 Fenerbahçeliler Derneği’ne konuşan Ali Koç’un 2018 Mayıs ayındaki olağan kongrede şartlar ne olursa olsun başkanlığa aday olacağını açıklaması ile beraber taraftarının geceden bu yana yaşadığı sevinci bugün de yatırımcılar yaşıyor. Fenerbahçe hisseleri seans açılış itibariyle en çok değer kazanan endeks hisselerinden birisi olurken ikinci seans itibarıyla yüzde 3 primli seyrediyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap