KPMG Futbol ekibi, Avrupa’daki 32 futbol takımınını inceledi, taraftarların ödedikleri paranın karşılığını alıp almadığını araştırdı. Sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı. Barcelona’nın bir sezondaki kombine fiyatı 132 Euro iken; Fenerbahçe’nin kombineleri 335 Euro‘dan, Galatasaray’ın kombineleri ise 256 Euro‘dan satışa çıkıyor.

Real Madrid’in en ucuz kombine bileti 223 Euro, Manchester United’ın en ucuz kombinesi ise 685 Euro! Ligde şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş, son yıllarda farklı statlarda maçlarını oynadığı ve farklı bir kombine politikası uyguladığı için listede yer almıyor.

Dünya'nın en pahalı kombineleri

Dünyanın en pahalı maç bileti Londra’da

2006 yılında kapılarını açan Arsenal’in stadı Emirates, Avrupa’nın en pahalı koltuklarına sahip. Yıllardır şampiyon olamayan Arsenal, kupa özlemine rağmen en ucuz kombine biletini 1334 Euro’dan satıyor. Arsenal’i takip eden takım ise ezeli rakibi Tottenham. İngiltere’de son lig şampiyonluğunu 1961 yılında yaşayan Londra ekibi başarısızlığına rağmen en ucuz kombinesini 986 Euro’dan piyasaya sürüyor. Liverpool da en ucuz kombinesini 883 Euro’ya satıyor ve kasasını dolduruyor. Liverpool’u Chelsea ile Manchester United takip ediyor. İngiltere’deki stadyumların düşük kapasitesi de bilet fiyatlarının değerlenmesinde önemli rol oynuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap