Futbol ekonomisi ülkemizde son 10 yılda beş kat büyüyerek 5 milyar TL’ye ulaştı. Sağladığı istihdam ve ekonomik katma değerle Türkiye’nin en dinamik sektörlerinden biri olan futbol, ilk kez Futbol Endüstrisi Forum ve Sergisi’nde ekonomik boyutuyla masaya yatırılacak.

Türkiye’de 5 milyar TL’den fazla parasal büyüklüğe ulaşan futbol endüstrisi ilk kez Antalya’da tek çatı altında buluşuyor. 8-10 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Futbol Endüstrisi Forum ve Sergisi (FIFEX), Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliği ile gerçekleştiriliyor.

Futbol ekonomisi 10 yılda 5 kat büyüdü

Futbolun ülkemizde bir spor olmanın ötesine çoktan geçtiğini belirten FIFEX Koordinatörü Hür Dilber, artık futbolun ekonomik boyutuyla da tartışılması gerektiğine dikkat çekti. Türkiye’de futbol ekonomisinin son 10 yılda beş kat büyüdüğünü ifade eden Hür Dilber, futbolun Türkiye ekonomisine yön veren endüstrilerden biri olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Türk futbol endüstrisinin global arenada pazar payını artırması için tüm tarafların aynı masa etrafında toplanarak güçlerini birleştirmesinin kritik önem taşıdığını bildiren Dilber, bunu sağlamak için FIFEX’in ilk kez hayata geçirileceğini açıkladı. Dilber, sektöre değer katan çim üreticisinden stadyum inşaat firmalarına, sporcu beslenmesi markalarından spor giyim firmalarına, sağlıktan yazılım sektörüne kadar tüm kurumların FIFEX’te tek çatı altında buluşacağını belirtti.

Futbolun "En"leri Ödüllendirilecek

Futbola yatırım yapanların FIFEX kapsamında ilk kez ödüllendirileceğini de belirten Hür Dilber, Futbol Endüstrisi Ödül Töreni’nin 9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşeceğini vurguladı. En İyi Forma Tasarımı, En Donanımlı Kamp Tesisi, En Kullanışlı Antrenman Yazılımı, En İyi Dizayna Sahip Stadyum Mimarisi gibi yaklaşık 40 alanda ödüllerin verileceği ödül törenine başvurular web sitesi üzerinden başladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap