Yeni yapılan bir araştırma kapsamında, dünyanın önde gelen 250 futbolcusunun, sahip oldukları otomobili satın alamak için sahada kaç dakika kalmaları gerektiği üzerine çalışmalar yapılmış. Buna göre futbolcular 90 dakika sahada kalmasa bile istedikleri arabaları rahatça alabiliyor.

İngiliz ikinci el otomobil sitesi Carspring, dünyanın önde gelen 250 futbolcusunun, sahip oldukları otomobili satın almak için sahada kaç dakika kalmaları gerektiğini araştırmasını gerçekleştirmiş.

Buna göre listenin ilk sırasında şaşırtıcı bir sürpriz yapan Manchester City’li Jesus Navas geliyor. Navas, istediği otomobili alabilmek için sahada sadece 11 dakika 17 saniye kalmış ve pahalı otomobil sınıfında olmayan Nissan Micra’sını alabilmiş. Benzer bir örnekte Gianluigi Buffon tarafından gerçekleşmiş. Buffon, sahip olduğu Fiat 500 model arabası için sahada sadece 19 dakika 48 saniye kalmış.

Barcelona’nın dünya çapındaki yıldızı Lionel Messi’nin sahibi olduğu Ferrari F430 Spider model arabası için sahada 31 dakika 31 saniye durması gerekmiş.

Arda Turan, 2 saat 34 dakika top oynamış

Listede Avrupalı futbolcularla birlikte Türkiye’nin en pahalı transferi Arda Turan da yer aldı. Avrupa satış fiyatı yaklaşık 130 bin avroluk Mercedes SLS Roadster AMG GT için Turan’ın 2 saat 34 dakika sahada kaldığı tespit edilmiş.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap