Fujifilm Instax Square SQ10 şipşak kamerasına dijital bir ekran da ekleyerek yeni bir bakış açısıyla karşımıza çıkıyor.

Dijital fotoğraf makinelerinin analog kameraların önüne geçmiş olması Fujifilm’i de yenileşmeye, dijitalleşmeye ayak uydurmaya itmiş ki yeni şipşak kamerasına, geleneksellikten uzaklaşarak bir dijital ekran eklemiş.

Çekilen fotoğrafları adeta dijital makine gibi seçip silebiliyor ya da basıp çıkartabiliyoruz. Bu yeni eklenen özellik ile Fujifilm aslında rekabet pazarına ben de varım diyerek giriş yaptı, peki Instax serisiyle popülerliği tekrar yakalayabilecek mi?

Özelliklerine bakacak olursak, aslında klasik Instax makinelerinde olan özelliklerin dışında birkaç özellik daha eklenmiş durumda. Şipşak çekim ve baskı kısmında 1:1 ekran formatına geçen firma Instagram gibi kare tarzı fotoğraflar basabiliyor. CMOS sensör ile fotoğrafların eskisine oranla çok daha net görüntüler vermesi hedeflenmiş. Bu sensör aynı zamanda ışık koşullarının iyi olmadığı ortamlarda bile daha başarılı çekim deneyimi sağlıyor.

Dahili bataryası bulunmasıyla beraber microSD kart ile çekimler saklanabiliyor. Şu an satışta olan Instax’ların satış fiyatı 280 Dolar.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap