Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dijital dönüşümün geleceği üzerine bir konuşma yaptı ve görüşlerini paylaştı. Buna göre Macron, Fransa’nın aynı bir startup gibi hareket etmesi gerektiğine inanıyor.

Viva Technology konferansı dahilinde Paris’te konuşan Macron, işçi yasalarına getirmek istediği reformları konusunda şirketlere karar alma sürecinde daha çok yetki vermek istediğini ve şirket vergilerini de düşürmek istediğini belirtti.

Fransız Cumhurbaşkanı Macron, gelir vergisinde de yeniliklere gideceğini ve iş yerlerine yardım edebilmek için farklı reformlara başvuracağını belirtti. Macron yaptığı açıklamada; “Bir girişimci büyük bir başarı elde ettiyse bunun bir sorun olabileceğini bilir ve genelde sonu vergilenmekten geçer. Artık bu devir son buldu” diye konuştu.

Fransa’da girişim ekosistemi giderek ilgi çekmeye başladı. Yatırımlar ve risk sermayesi fonlarının artmasıyla iş dostu bir hükümetin de kapıları aralanmıştı. Bu hükümetten de her geçen gün beklentilerin arttığı belirtiliyor.

Macron da seçim kampanyasında 10 milyar avroluk bir yatırımın inovasyona harcanacağını ifade etmişti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap