Grand Prix Yarışları olarak da bilinen Formula 1‘de 7 kez dünya şampiyonu olan Alman Formula 1 efsanesi Michael Schumacher‘in adı bu kez oldukça ilginç ve üzücü bir olayla anıldı.

Almanya‘da gerçekleşen ve dünya basınına yansıyan bu olayın başrolünde ise Almaya’da yaşayan bir Türk var. Olayda adı geçen Hüseyin B., Michael Schumacher‘in eşine şantaj yaptığı iddialarıyla çıktığı mahkemece yargılandı.

Formula 1 efsanesi Michael Schumacher‘in eşi Corrina‘dan parayı getirmemesi halinde çocuklarına zarar vereceğini söyleyip, şantaj yaparak 900 bin avro talep eden Hüseyin B. hakkında ise ertelenmiş hapis ve para cezası, çıktığı mahkeme tarafından karara bağlandı.

Almanya‘nın Dettingen kasabasında yaşayan 25 yaşındaki Hüseyin B. geçen yıl Şubat ayında, Schumacher‘in eşi Corrina‘ya bir şantaj elektronik postası göndererek 900 bin avro (1 milyon dolar) talep etti. Bunun üzerine güvenlik birimleriyle iletişime geçen Corrina, kısa bir sürede bu olayın açığa kavuşmasında kilit noktalardan birisi oldu.

Corrina‘nın gönderilen elektronik postayı yetkililere ulaştırması sonrasında mesajdaki banka hesap numarası Hüseyin B.‘yi ele verdi ve Hüseyin B. çıkarıldığı mahkemede suçlamaları kabul ederek,  1 yıl 9 ay ertelenmiş hapis cezası, 4.500 avro para ve 50 saat kamu hizmeti cezalarına çarptırıldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap