Amerikalı bir video ve bilgisayar oyunu üreticisi ve yayımlayıcısı olan Electronic Arts, sonbahar döneminde hayata geçirilmesi planlanan etkinliklere dair bilgileri paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre Electronic Arts'ın bir kolu olan EA Sports tarafından 1993'ten bu yana yıllık çıkarılan futbol oyunu FIFA ortaklığıyla, şimdiye kadar görülmüş en büyük e-spor turnuvası düzenlenmesi planlanıyor. 

FIFA'nın her yıl düzenlediği ve dünyanın en iyi FIFA oyuncularının bir araya getiriliği FIFA Interactive World Cup etkinliğinin, bu zamana kadar gerçekleştirilen en iddialı etkinlik olması için çalışmaların devam ettirildiği belirtildi. 

Gerçekleştirilecek olan etkinliğin detayları hakkında detaylı bilgiler paylaşılmasa da paylaşılan bilgilere göre, turnuvaya katılan dünya genelindeki oyuncular, gerçek dünya takımlarını resmi yarışmalarda temsil etme şansı yakalayacak. Dünya genelinde belirli bir sıralamaya sahip olan oyuncular arasında gerçekleştirilen etkinliğin haricinde, diğer sıralama ve gruptaki oyunculara şans verilmesi için farklı etkinliklerin düzenleneceği belirtildi. 

Gerçek dünya takımları tarafından da oldukça destek gören FIFA'nın gerçekleştirmeyi planladığı etkinliğin detayları yaz ayları ortalarında ve en geç yaz sonunda paylaşması planlanıyor. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap