Uzun bir süredir üzerinde durulan yapımlardan birisi olan ve lüks otomobil markası Lamborghini‘nin kurucusu Ferruccio Lamborghini‘nin hayatını konu edinecek olan filmle ilgili detaylar paylaşıldı.

Lamborghini’nin oğlu tarafından kaleme alınan kitaptan uyarlanacak olan yapımda, ana karakterlere iki usta isim hayat verecek.

Senaryosu Ferruccio Lamborghini’nin oğlu Tonino‘nun yazdığı “Ferruccio Lamborghini’nin Hikayesi” isimli kitap üzerinde şekillenecek olan filmin başrol oyuncusu, paylaşılan bilgilere göre, Antonio Banderas oldu.

Filmin konusu ise kısaca şu şekilde: Bir Mercedes-Benz 300SL, Jaguar E-Type, Alfa Romeo 1900, Lancia Aurelia B20 ve Maserati 3500GT satın alıp kullandıktan sonra ilk Ferrari’si olan 250GT’yi satın alan ve satın alma işlemlerinin ardından oldukça büyük bir Ferrari hayranı olan Ferrucio Lamborghini, sonradan satın aldığı üç Ferrari‘de de debriyaj problemi yaşayarak Ferrari fabrikasına gider ve Enzo Ferrari, Lamborghini’ye, “Bir traktör üreticisi asla bir Ferrari’yi eleştiremez” cevabını verir.

Bu cevabın ardından Ferrari‘nin debriyaj problemini kendi başına çözmeyi başaran ve kendi traktöründe kullanılan debriyaj sistemine benzer olduğunu fark eden LamborghiniFerrari’den hızlı, daha güvenilir ve daha sağlam arabalar yapmak için çalışmalara başlar. Bu çalışmalar neticesinde günümüzün önemli lüks otomobil üreticilerinden birisi olmayı başarır.

Oldukça önemli bir girişim ve başarı hikayesi olarak kabul edilen ve  oğlu Tonino‘nun yazdığı “Ferruccio Lamborghini’nin Hikayesi” kitabından esinlenerek izleyicilerle buluşturulması planlanan ve Antonio Banderas‘a Enzo Ferrari rolünde Alec Baldwin eşlik edeceği yapımın önümüzdeki iki yıl içerisinde vizyona çıkması bekleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap