Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Grubu’nun yeme- içme sektöründeki faaliyetlerini yürüten şirketi, D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) yeni konseptleri Türkiye’ye getirmeye devam ediyor.

Kısa süre önce Ortaköy’deki Zuma’yı İstinyePark’a taşıyan D.ream’in Zuma’nın yerine Il Riccio’yu açacağı söyleniyordu, ancak D.ream deniz ürünleri restoranı olarak açılan balık restoranlarından çok farklı bir restoranda karar kıldı. Restoranın adı Capricorn (Oğlak Burcu).

Ferit Şahenk de 1 Ocak 1963 doğumlu, yani Oğlak Burcu. Hürriyet’in haberine göre; Akdeniz deniz ürünleri restoranı olarak tanıtılan Capricorn her biri özel reçetelerle hazırlanan lezzetleri sunacak. Capricorn’un ekibinin başında Executive Şef Mehmet Fehmi Samancı ve Şef Giuseppe Palmieri bulunuyor.

Şahenk’in getirdiği lezzetler

300 kişilik restoran haftanın 7 günü açık olacak. Restoranın menüsünde istiridye, istakoz, midye, karides ve ahtapotla hazırlanan farklı alternatifler var. Buzda istiridye, buharda Midye Kaserol gibi Türkiye’de çok da kolay bulunmayan lezzetler Capricorn’da olacak. Diğer taraftan Ferit Şahenk’in dünyaca ünlü Meksikalı restoran zinciri Cantina Laredo’yu da Türkiye’ye getireceği belirtiliyor.

ABD merkezli Consolidated Restaurant Operations bünyesindeki Cantina Laredo için de anlaşma sağlayan D.ream, bu restoranın ilk şubesini de İstanbul’da açacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap