Son yıllarda hem yurt içi hem de yurt dışında yaptığı yeme-içme ve turizm yatırımlarıyla adından söz ettiren Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, giyim ve kozmetik alanında da yeni işbirliklerine imza atıyor. Geçen yıl İtalyan kozmetik devi Kiko’yu Türkiye’ye getiren Şahenk, şimdilerde giyime de ilgi göstermeye başladı.

Dünya Gazetesi‘nden Kerim Ülker‘in haberine göre, Şahenk’in bu alandaki yeni durağı yine İtalya oldu. Şahenk, İtalya’nın lüks giyimde parlayan yıldızı Eleventy ile anlaşma imzaladı.

Anlaşmayla Şahenk, İtalyan moda devi Eleventy’nin hem dağıtım hem de perakende haklarının sahibi oldu. Anlaşma Türkiye’nin yanı sıra Balkan ülkelerini de kapsayacak. Bir bakıma Şahenk, Eleventy’nin Balkan ülkelerinde yayılmasının kilit rolünü üstlenecek.

2007’de Marco Baldassari, Paolo Zuntini ve Andrea Scuderi tarafından kurulan Eleventy, genellikle erkek giyimi ile öne çıkan bir giyim firması.

Merkezi, modanın üssü Milano’da bulunan Eleventy, geçtiğimiz aylarda kadın odaklı ilk mağazasını Fransa’nın Cannes kentinde açtı.

Dünya genelinde Güney Kore’den ABD’ye birçok ülkede 16 mağazası bulunan Eleventy, butik satışlara imza atıyor. 9 yıllık olmasına rağmen hızla büyüyen marka, finans şirketlerinin de ilgisini çekti. 2014’te İtalya’nın en önemli finans kurumlarından Palladio Finanziaria adlı Finans kuruluşuna bağlı VEI Capital, Eleventy’nin yüzde 51’lik hissesini satın aldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap