Felix, sadece dünyada tanınan sevimli kedilerden biri değil. İngiltere’nin Huddersfield tren istasyonunda; başta fare kovalama, iç huzuru sağlama ve neşe kaynağı olma gibi önemli görevleri üstlenen özel bir kedi.

Kate Moore’nin kaleme aldığı 250 sayfalık Felix The Railway Cat isimli kitabında, sevimli kedi Felix’in istasyon göreviyle başlayan serüveni ve komik hikayeleri konu edinilmiş.

Her şey, 2 aylık kedi yavrusunun TransPennine Express (TPE) ailesine katılmasıyla başladı. Tüm kasabanın sevgisini kazanan Felix, kutsal görevini 6 yıl boyunca istikrarla devam ettirdi ve sonunda terfi etti.

Genellikle giydiği Uzman Haşere Avcısı yaka kartlı, sarı renk resmi üniformasıyla her gün görevinin başında oldu.

Kıdemli kedinin istasyonda yoğun çalışma koşullarına karşın, dinlenebilmesi ya da acil durumları için girip çıkabileceği özel bir kapısı da düşünülmüştü.

Sosyal medya alanındaki gelişmeleri takip eden istasyon kedisinin 2015 yılında açılan Facebook sayfası, bir senede popüler olup 100,000 takipçiye ulaştı.

Namı yurt dışına taşan Felix’in hayranları, onu yalnız bırakmadı ve sık sık güzel söz, yazılı hediyeler göndererek şımartmaya devam etti.

Hasta çocukların dünyalarını Lego’lar ile süsleyen hayır kurumu Fairy Bricks tarafından Lego’ya dönüştürülen Felix, yine bir hayırseverlik projesi ile adından söz ettirdi ve tüm maceralarının anlatıldığı kitabı, 23 Şubat 2017 tarihinde raflardaki yerini aldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap