Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden Barcelona, son dönemde oynadığı futbol kadar dünyanın dört bir yanında imzaladığı sponsorluk anlaşmalarıyla da adından söz ettiriyor.

Çin‘den Katar‘a kadar birçok ülkede birçok markayla sponsorluk anlaşması bulunan kulüp, çok ciddi gelirler elde ediyor. Nitekim 2003 yılında kulübün gelirleri sadece 130 milyon dolardı; ancak bu rakam 2016 senesinde 700 milyon doların da üzerine çıkmış durumda.

Kısa süre önce Barcelona ve Nef, önümüzdeki sezondan başlamak üzere iki yıl sürecek bir anlaşmaya imza attı. Kulüp anlaşma çerçevesinde Türkiye‘deki popülaritesini artırmayı ve ülkedeki futbol potansiyelini daha yakından tanımayı amaçlıyor. Nef ise anlaşma boyunca reklam ve tanıtım aktivitelerinde kulübün oyuncularını kullanabilme, ortak logolu ürün satışı gerçekleştirme gibi haklara sahip olacak.

Ayrıca Kulüp CEO‘su Francesco Calvo‘nun verdiği bilgilere göre Barcelona bu süreçte Türkiye‘ye ilk resmi mağazasını da açmayı planlıyor.

Yine anlaşma kapsamında Nef Vakfı ve Barcelona Vakfı başta çocuklar ve dezavantajlı gruplar olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesinde de iş birliği içinde olacak.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap