Facebook’da ebeveyn popülasyonu arttıkça genç kullanıcıların platformu terk etmeye başladıkları ile ilgili iddiaları sık sık duyuyoruz. Sosyal medya devi, belki de bu yüzden olacak ki, yalnızca genç kullanıcılarına özel bir uygulama geliştirdi.

Son günlerde Facebook, yalnızca 21 yaş altı kullanıcılarına özel olarak geliştirilmiş Lifestage adlı mobil uygulaması ile gündemde. Şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iPhone sahiplerinin kullanabildiği uygulama, kullanıcılarını kendileri ile ilgili kısa videolar paylaşmaya teşvik ediyor. Profil oluştururken kullanıcılardan, utanmış suratlarının ya da en yakın arkadaşlarının videolarını çekmeleri isteniyor.

Facebook’dan tamamen bağımsız olan bu uygulamada paylaşılan videolar yalnızca uygulamayı kullanan aynı yaş grubundaki kişiler tarafından görüntülenebiliyor.

Gizlilik Endişesi

Yalnızca belli yaş grubundaki öğrencilere hitap eden uygulama, beraberinde gizlilik endişesi de getirdi. Herhangi bir yaş ve okul doğrulama sisteminin olmaması ve videoların uygulamadaki herkese açık olmasından dolayı Facebook’dan da bir uyarı da geldi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap