Facebook “Sosyal VR” projesi için The Sims oyunun ekibinden Rachel Rubin Franklin‘i transfer etti.

Sosyal VR’a ait ilk demo, 5-7 Ekim’de düzenlenen Oculus’un geliştirici konferansı Connect’te, Mark Zuckerberg tarafından paylaşılmıştı. Zuckerberg, bu demo için eşi ile evinden bağlantı kurmuştu.

Canlı demo deneyiminde Sosyal VR aracılığıyla kişilerin avatarları ile sohbet edebiliyorsunuz. Avatarlar temsil ettikleri kişilere benzemekle kalmıyor, aynı zamanda duygularını yüz ifadeleriyle aktarabiliyor. Facebook, bunun için Oculus’un dokunmatik Touch kontrol kumandasını kullanıyor.

VR buluşmasına katılan kullanıcılar için bir yer sınırlaması bulunmuyor, dilediğiniz anda, arkadaşlarınızı dilediğiniz yere hızlıca “ışınlayabiliyorsunuz”. Grupça, kart oyunları ya da satranç gibi oyunları oynayabiliyor, sonsuz zoom’la video izleyebiliyor ve bugün en fazla Snapchat videoları üzerine çizebildiğiniz doodle’ların etkileşime geçilebilir olduğunu deneyimliyorsunuz.

Demoda, Facebook Messenger üzerinden, avatarınızın gerçek bağlantılarınızla görüntülü sohbet etmesinin hatta sanal bir selfie çekip, Facebook’ta paylaşmanızın mümkün olduğu fikri de yer alıyor.

İşte tüm bu özellikleri en iyi şekilde piyasaya sunabilmek için Facebook bugünlerde hararetle çalışıyor. Son olarak Electronic Games’ten Rachel Rubin Franklin ile masaya oturan Facebook oldukça iddialı.

Rachel Rubin Franklin, hepimizin bir dönem bağımlısı olduğu The Sims oyununun stüdyo yapımcılarından biri. 2011 yılından bu yana EA Games’te çalışan Franklin, bilgisayar proglama mezunu. Şimdi “Sosyal VR” ın başına geçmeye hazırlanıyor. Bakalım The Sims’te görmeye alışkın olduğumuz özellikler Franklin ile birlikte Facebook’un bu projesinde de yer alacak mı?

Kaynak: Techcrunch

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap