Facebook’un sahibi olduğu Oculus üçüncü geleneksel Connect konferansını gerçekleştirdi.

Geliştiricilerin bir araya geldiği bu konferans sayesinde Oculus sanal gerçeklik konusundaki çalışmalarını onlara gösterme fırsatı elde etti. Sanal gerçeklik teknolojilerine öncülük etmek için mücadele eden şirketin geliştiricileri etkilemeye ihtiyacı bulunuyor. Bunun için şirket birtakım yeniliklerini bu etkinlikte duyurdu.

Öncelikle uzun süredir beklenen Oculus Touch adlı hareket tabanlı kumanda gösterildi. Eksensel bağıllık, tetik tuşları, joystikler ve altı adet aksiyon butonu bu kumandanın barındırdıkları arasında yer alıyor. Paket ek olarak bir algılama sensörüne de sahip olacak. Müşteriler her bir 79 dolarlık fiyata sahip olan ek sensörlerle sanal gerçeklik deneyimini biraz daha artırma fırsatı elde edecek.

Oculus Touch kumandalarının her biri 199 dolardan satışa sunulacak. Ön siparişler 10 Ekim’de başlıyor. Satış ise 6 Aralık’tan itibaren gerçekleşecek.

Oculus‘un lansmanında hoş anlar da yaşandı. Facebook‘un CEO’su Mark Zuckerberg, VR aracılığıyla eşi Priscilla Chan‘i aradı ve evden gerçek zamanlı bir görüşme gerçekleştirdi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap