Facebook, LinkedIn’in 467 milyona ulaşan kullanıcıları kazanabilmek için iş arayanlara özel bir deneme sürümü geliştirdi.

Facebook’un deneme yayına aldığı “iş” sekmesi Facebook Pages’de insanların ulaşımına açılacak. Bu sekmeyle istendiği takdirde açık pozisyonlar için reklam verilebilecek ve aktif şekilde personel aranabilecek.

İş sekmesinde aranan ilanlara ulaşım sağlamak, kendi iş ilanını yaratmak, iş detayları (tam zamanlı, yarı zamanlı, staj) gibi özelliklere yer verebilecek. İş arayanlar ise ‘şimdi başvur’ seçeneği ile başvuru sayfasına yönlendirilirken, Facebook’a girilen bilgileri kullanarak başvuranlara hızlı bir özgeçmiş yaratma imkanı sunacak. Başvuru yollandıktan sonra ise iş verene mesaj şeklinde ulaşacak.

Bu özelliği kullanmanın en faydalı tarafı ise şüphesiz 1.75 milyar aktif kullanıcının oluşturduğu veri tabanı. Bununla birlikte iş ilanı verenlerden ekstra gelir elde etmeyi hedefleyen Facebook, aynı zamanda sitede daha çok etkileşim yaratmayı da hedefliyor. Facebook Messenger için de kullanımı arttıracağı düşünülen yeniliğin, sohbet robotu eklentisiyle büyük bir değişim geçireceği düşünülüyor.

Kaynak: Digital Trends


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap