Facebook‘un kurucu üyelerinden Dustin Moskovitz, seçimlerin ikinci aşamasına geçen Hillary Clinton için bir etkinlikte yüklü miktarda bağışta bulundu.

Dustin Moskovitz; Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andrew McCollum ve Chris Hughes ile birlikte sosyal ağ sitesi Facebook‘u kurmuştu. 2008 yılında, Justin Rosenstein ile Asana‘yı kurmak için Facebook‘tan ayrılan Moskovitz, Mart 2011’de Forbes tarafından, Facebook‘taki %7.7 halka açık hissesi ile dünyanın en genç kendi kazancı ile milyarder olan kişisi olarak seçilmişti.

Moskovitz geçtiğimiz gün kendi Medium hesabından yaptığı açıklamada, Clinton‘ın kampanyası için 5 milyon dolarlık bir yardımda bulunacağını söyledi. Kampanyaya destek olacak diğer kuruluşlardan da 3 milyon dolar ek yardımın geleceğini açıklayan Dustin Moskovitz, destek verdiği PAC isimli kuruluşla önceden de Clinton’ın kampanyasına destek çıkmıştı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Moskovitz ve eşi Cari Tuna, Clinton’ın yer aldığı Demokrat Parti‘ye seçim çalışmaları için 20 milyon dolarlık bir yardımda bulunmuştu.

Hillary Clinton‘ın şu durumda ABD için en iyi seçim olduğunu ifade eden Dustin Moskovitz, seçimin son anına kadar desteğini esirgemeyeceğini belirtti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap