FacebookDürt” özelliğine benzeyen “Merhaba” butonunu kişisel sayfalara getirerek denemeye koydu.

Facebook'un getirdiği yeni buton,“Hello” yani “Merhaba” bazı kişisel sayfalara yerleştirilerek kullanıcıların tepkisini ölçüyor.

Şu ana kadar butonu fark edenler tarafından epey bir eleştirilen buton, meşhur “dürtme” butonu ile neredeyse aynı işlevde. Henüz birçok profile yerleşmeyen bu özellik, neyseki sadece deneme aşamasında. Arkadaşlarınızın profiline girdiğinizde göreceğiniz el sallayan bir ifade ile “Merhaba” butonu, Facebook’un açıklamasına göre arkadaşlarınıza “merhaba” diyebilmek için oraya yerleştirildi.

Bu kısma kadar her şey normal olarak gözükse de en çok eleştirilen kısım, bu butonun arkadaş listesinde olmayanlarda da çıkabiliyor oluşu. Arkadaşınız olmayan birinin size “Merhaba” diyebileceği gibi siz bile sadece profiline baktığınız birine yanlışlıkla “Merhaba” diyebilirsiniz çünkü buton ne yazık ki profil penceresinin hemen altında bulunuyor. Stalk severlerin şimdiden en büyük düşmanı olan bu buton, ayrıca çoğunluğa herkesi rahatsız eden meşhur “Dürt” butonunu da hatırlattı. 

Dürtme butonunun yerine alındığı düşünülen “Merhaba” butonu ne yazık ki dürtme seçeneğini Facebook’tan kaldırtmadı. Sadece erişilmesi daha güç bir yerde bulunan dürtme butonuna bir de “Merhaba” butonu eklendi.  Bu iki butonun da hiçbir zaman sevilmeyeceğini söyleyen kullanıcıların sayısı artarken deneme süresindeki “Merhaba” butonu çok da kalıcı olamayabilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap