Facebook, bundan böyle hızlı yüklenen web sitelerine giden bağlantılara ayrıcalık sağlayacak. Yavaş yüklenen bağlantılar ise daha az gösterilecek.

Yani eskiden haber kaynağında yukarılarda gösterilen paylaşımlar, zamanlarına göre sıralanırken yeni gelecek algoritma ile yüklenme hızına göre yukarılarda yer alacak.

Haber kaynağına gelecek bu güncelleme baz olarak, gösterilecek bağlantıların yayınlanmasında kullanıcının bağlantı hızının ve ilgili web sitesinin açılış hızına dikkat edilecek, yani yeni güncelleme ile Facebook hıza önem verecek. Güncelleme kademeli bir şekilde yayınlanacak ve bu sayede yeniliğe alışmak daha kolay olacak.

Facebook sözcülerinden biri, bu güncellemeyi belli marka ya da firmaları öne çıkartmak amacıyla değil, insanların asıl anlatmak istediklerine yanıt vermek için geliştirdiklerini, aynı zamanda yüklenme hızının her kullanıcının talep ettiği bir internet deneyimi olduğunu bildiklerini bu amaçla hız üzerine odaklandıklarından bahsetti.

Anlık Makale (Instant Article) biçimi, Facebook üzerinden haber okumalarını mobil kullanıcılar için daha iyi bir deneyim yaşatmak adına oluşturulmuştu. Facebook bununla birlikte yavaş açılan sayfalara platformdan gelen trafikte düşüş yaşanabileceğini bildirdi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap