Facebook, görüntülü konuşmaya yeni bir boyut kazandıracak yeni projesi için çalışmalara başladı. Facebook'un duyurusuna göre görüntülü konuşma artık her evde, her istenilen zamanda kolaylıkla yapılabilecek.

Her eve ulaştırmayı hedefledikleri projeye göre Facebook 13 ya da 15 inç seçenekli dokunmatik ekran özelliği ile beraber bir cihaz üretecek. Yaklaşık olarak dizüstü bilgisayar modelini andıracak cihaz sayesinde görüntülü konuşma her nerede olursanız olun kolaylıkla yapılabilecek.

Son teknoloji ile geliştirilecek olan cihazda yapılacak görüntülü konuşmalar, sizi konuştuğunuz kişi karşınızdaymış gibi hissettirecek şekilde dizayn edilecek. 360 derece fotoğraf görüntüleme özelliği olacak cihazda 360 derece kamera özelliğinin olup olmayacağı henüz kesin değil.

Bloomberg’in hazırladığı rapora göre cihaz Google Home’ye benzeyen bir hoparlör ve ses asistanı teknolojisine sahip olacak. Henüz test aşamasında olan cihazın 2018 yılının bahar ayında tanıtılacağı tahmin ediliyor. Cihaz hakkında şu an kesin bir fiyat bilgisi yok; ancak aşağı yukarı birkaç yüz dolar değerinde satışa çıkacağı düşünülüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap