KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone X'in, Android üreticilerini de yüz tanıma sistemine yönlendirdiğini söylüyor.

Kuo'nun verdiği bilgilere göre, akıllı telefon sektörü iPhone X öncülüğünde yürüyecek. Apple'nin lansmanının ardından çokça konuşulan özellik, diğer üreticileri de harekete geçirmiş gibi duruyor. Apple'nin TrueDepth kamerasını ve Face ID özelliğini tanıtmasından bu yana Android akıllı telefon satıcılarından, 3D algılama teknolojilerine yönelik araştırmalar en az üç kart artmış durumda.

Ming-Chi Kuo bu teknolojinin, parmak izi teknolojisine göre bile devrim niteliğinde olduğunun altını çizerken, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"3D algılama sadece güvenlik uygulamalarında yüz tanımayı mümkün kılmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların Apple'nin Animoji'si gibi eğlenceli ifadeler oluşturmasına imkan verir. Bunun dışında artırılmış gerçekliğin (AR) gelişiminde kilit bir rolü var. Bu nedenle, marka satıcılarının ilgili bileşenler için daha fazla harcama yapmaya istekli olduğuna inanıyoruz."

Analist daha önceki açıklamalarında, iPhone X TrueDepth kamerasının sunduğu kullanıcı deneyimini sunabilmek için Android akıllı telefon satıcılarının iki buçuk yıllarını vermeleri gerektiğini öngörmüştü. Bu durumda iPhone doğru yolda denilebilir. Samsung da bilindiği üzere Galaxy S8 ve Note 8'de yüz tanıma teknolojisi sunuyor. Yalnız şimdilik en çok konuşulan kısım, bu teknolojinin şu anda kandırılabilir olduğuydu.

Bakalım ilerleyen süreçte ne tür iyileştirmeler yapılacak; Ming-Chi Kuo'nun dediği gibi diğer pek çok cihazda da bu özelliği görebilecek miyiz?

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap