Teknoloji yatırımlarıyla rakiplerini solladı

32 yaşında kargo sektörünün lider şirketi Aras’ın başına geçti. ‘Rakipler tam biz bu işi kıvırdık’ derken, çalımını attı ve topu ağlara bıraktı. Evet; kargo sektörünün patroniçesi Evrim Aras’tan bahsediyoruz. Erkek egemen bir sektörde kadının gücünü kullandı ve rakiplerine fark attı. Bugün milyarlarca dolarlık bir sektör haline gelen kargo, son yıllarda hızlı bir değişim içerisine girdi. Bu değişime ise Aras Kargo’nun genç CEO’su Evrim Aras imza attı. Aras, şirketteki teknoloji yatırımlarının meyvelerini toplamaya başladı.

Evrim Aras

Evrim Aras

5 maddede, şirketteki son 5 yıllık değişim ve Evrim Aras’ın başarı hikayesinden bilmeniz gerekenler…

1. Giyilebilir teknolojilere yatırım yaparak Google Glass’la barkod okumayı gündeme getirdik. Bu yeni uygulamalar ile verileri daha hızlı kayıt altına alarak zaman konusunda verimliliğimizi artırdık.

2. El terminallerine ciddi yatırım yaptık. Alt yazılımı yeniledik. Bu yıl yatırımımızın büyük bir kısmı araç yenileme, el terminalleri, yazılım, konveyör sistemleri gibi teknolojileri kapsadı.

3. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerine kısıtlı bütçe ayırmak yerine, kurum içine dönük sorumluluk projelerinde etkin olmaya karar verdik.

4. 2014’te Türkiye’nin en büyük yüzde 100 elektrikli ticari filosuna 39,5 milyon TL yatırım yaptık. Enerji verimliliği konusunda ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi entegrasyonu ile minimum emisyon hedefiyle Hat Optimizasyon Projesi’ni hayata geçirdik.

5. Kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik farklı dağıtım modelleri üzerinde çalışıyoruz. Transfer merkezlerimizde teknoloji odaklı yatırımlarla kuryelerimizin yüklerini hafifletmeye yönelik projelerimiz var.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap