Fransız Riviera’sının en ünlü evlerinden Villa les Cèdres satılığa çıktı. Çıktı çıkmasına da evin satış fiyatı o kadar yüksek ki satın alacak kişi merakla bekleniyor.

Dünyanın en pahalı satılık evi

Güney Fransa’nın Cote d’Azur bölgesindeki en ünlü evlerden Villa les Cèdres 1 milyar dolarlık satış fiyatıyla şu anda piyasadaki en pahalı ev olarak dikkat çekiyor.

İçecek devi Campari Group’un sahibi olduğu villanın satışı için başlangıç fiyatı olarak 220 milyon dolar gibi bir rakam belirlenmiş, ama bu fiyatın 1 milyar dolara kadar çıkacağı ifade ediliyor.

10 yatak odalı villada, 50 metre uzunluğunda bir yüzme havuzu, 35 hektarlık botanik bahçe bulunuyor.

Bu villada bugüne kadar Belçika Kralı Leopold II, Charlie Chapkin ve Elizabeth Taylor gibi ünlü isimler yaşadı.

Villa-les-Cèdres

Terör saldırıları etkiler mi?

Bölgedeki emlak danışmanları bahsi geçen fiyatların abartılmış olabileceğine işaret ediyor ve son dönemde Fransız konut piyasasındaki durumun ve terör saldırılarının fiyatları aşağı çekebileceğine işaret ediyor.

Bölgedeki bilinen emlak danışmanlarından Sotheby’s International Realty France CEO’su Alexander Kraft, “Fransız Rivierası’nda konut piyasası son zamanlarda durgun, özellikle de fiyatı 25 milyon doların üzerinde olan evler için” dedi.

Ruslar çekildi

Rusların AB yaptırımlarının etkisiyle Fransız konut piyasasından çekilmesinin işlerin kötüye gitmesinde etkili olduğunu ifade ediliyor.

Beckham’lar evini satışa çıkardı

Bölgede bu kadar yüksek fiyatlı olmasa da küçük çaplı satışlarda gündeme geliyor. Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham ve Victoria Beckham bölgedeki evlerini son zamanda 2,75 milyon dolara satışa çıkardı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap