Eurovision Şarkı Yarışması‘nın Ukrayna‘nın başkenti Kiev‘de devam ettiği şu günlerde bazı şarkıların çalıntı olabileceği ihtimalleri üzerinde durulmaya başladı.

Dün akşam gerçekleşen birinci yarı finalin ardından Gravity şarkısıyla Kıbrıs‘ı temsil eden Hovig‘in, sosyal medyada çıkan iddialarla başı dertte. Şarkının melodisi ve sahne şovunun çalıntı olduğuna dair tartışmalar devam ediyor. Ayrıca Almanya da benzer görüşlerle karşı karşıya.

Sergilediği sahne şovuyla finale katılmaya hak kazanan Hovig‘in şarkısının Rag’n’Bone Man‘in Human şarkısına, sahne performansının dekorunun ise 2015 yılında Belçika‘yı temsil eden Loïc Nottet‘in performansına benzediği konuşuluyor.

Türkiye‘deki Eurovision fanları, ayrıca Ermeni asıllı şarkıcının bir röportajında Türk lezzeti olan lahmacun‘u bir Ermeni yemeği olarak tanıtmasına da tepki gösteriyor.

Hovig’in yarı-final performansı;

Çalındığı iddia edilen Human şarkısı;

Bir diğer söylenti ise Almanya için geliyor

Almanya‘yı temsil eden Levina‘nın Perfect Life şarkısının da, Sia‘nın David Guetta ile yaptığı Titanium şarkısına benzediği tartışılıyor.

Eurovision‘da her yıl bu şekilde tartışmalar çıksa da, bu seferki benzerliklerin geçtiğimiz yıllara göre oldukça fazla olduğunu tahmin ediyoruz. Tartışılan iki şarkıyı da sizlerle paylaşıyoruz, yorum sizlerin;

Sia’nın David Guetta ile yaptığı Titanium şarkısı;

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap