31 Ağustos-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek ve ülkemizin de D grubuyla birlikte final etabına ev sahipliği yapacağı dev organizasyonda, Avrupa takımlarının eksik oyuncuları göze çarpıyor.

Türk Milli Takımı'nda Ersan İlyasova kendi tercihiyle, Ömer Aşık ise sağlık sorunları nedeniyle forma giyemeyecekken, diğer Avrupa takımlarında da ciddi eksikler var.

Teodosic, Bjelica ve Raduljica

Son olimpiyat ve dünya ikincisi olan Sırbistan, oldukça ciddi eksikler ile parkeye çıkacak. Sırbistan, en önemli oyuncusu Milos Teodosic ile Nemanja Bjelica ve Miroslav Raduljica'dan turnuvada faydalanamayacak.

Parker, Batum ve Gobert

Son Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalyayı göğüsleyen Fransa'nın da durumu hayli zor zira hücumdaki lideri Tony Parker, savunmadaki en büyük kozu Rudy Gobert ile Nicolas Batum'dan yoksun olarak turnuvada mücadele edecek.

Llull, Rudy Fernandez, Felipe Reyes ve Claver

Real Madrid'de forma giyen ve hatırlanacağı üzere Euroleague final serisinde de Fenerbahçe'yi hayli zorlayan başarılı sporcu Llull, turnuvada yok çünkü çok ciddi bir sakatlık geçirdi. Benzer bir sakatlık geçiren Claver'de turnuvada oynmayacakken Rudy ile Felipe kendi tercihlerinden ötürü turnuva yoklar.

Antetokounmpo

Son olarak EuroBasket 2005'te altın madalya elde eden Yunanistan, turnuvayı en önemli oyuncusu Giannis Antetokounmpo'dan yoksun geçirecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap