Sürekli bozulan eşyalarıyla başı dertte olanlara güzel bir haberimiz var. Kadıköy’de bir kafede bozulan eşyalarınız gönüllüler tarafından ücretsiz olarak tamir ediliyor.

Bir eşyanız bozuldu ama tamir işlerinden pek anlamıyorsunuz. İhtiyacınız olan eşyayı tamir ettirirken güzel vakit geçirebileceğiniz bir kafe olsun istemez miydiniz? O zaman Repair Cafe (Onarım Kafe) tam da size göre.

repair-cafe

Kadıköy Repair Cafe’de birçok eşyanızı tamir ettirmek mümkün

Kadıköy’de bulunan Repair Cafe’de, bozulan eşyalarınız her ayın ilk Pazar günü gönüllü çalışanlar tarafından ücretsiz tamir ediliyor.

Yeryüzü Derneği’nin “Atma, dönüştür. Onar, yeniden kullan” sloganıyla yola çıkan ve ilk defa geçtiğimiz Kasım ayında derneğin etkinliğiyle Söğütlüçeşme’de gerçekleşen buluşmada 10 katılımcı eşyası bozulanlar insanlar için gönüllü oldu.

Ses sistemleri, ev telefonları, tansiyon ölçüm aleti ve oyuncak tren gibi çok çeşitli elektrikli cihazların yanında giysilerin de onarımı gerçekleştirildi.

repair-cafe1

Kadıköy Repair Cafe’de 10 gönüllü hizmet verecek

Her ayın ilk Pazar günü Repair Cafe’de düzenli olarak gerçekleştirilecek etkinlikte insanlar eşyalarını tamir ettirirken aynı zamanda sohbet ederek sosyalleşebilecek ve hoşça vakit geçirecek.

Projenin dayanak noktası olan dayanışmayı hedef alan Repair Cafe birlikte sorun çözmeyi, tüketimi azaltmayı ve çevrenin korunması gibi konulara dikkat çekiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap