Estonya’nın gelecek vadeden girişimleri Türkiye’deki girişimcilik trendlerini yakından takip etmek amacıyla DEİK‘in (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) davetiyle İstanbul’a gelerek start- up’ları inceledi.

Estonya merkezli Taxigo, Etalon Conference, Akkadian adlı girişimlerin kurucuları ve Estonya Ticaret Odası’nın temsilcisinin de aralarında bulunduğu heyet, ziyaret kapsamında Türkiye Girişimcilik Vakfı’nda fellow’larla buluştu.

Türkiye’de çeşitli alanlarda faaliyet gösteren girişimcilerle buluşan Daniel Vaarik (Akkadian), Siim Nurk (Etalon Conference), Teet Jarvet (Taxigo) ve Liisi Kirschenberg (Estonya Ticaret ve Sanayi Odası) Türk girişim ekosistemi hakkında bilgi alarak uluslararası bağlantıları güçlendirmek için adımlar attı. Bu adımlar sayesinde verimli bir ağ kurmayı hedefleyen grup, Türkiye Girişimcilik Vakfı’nda gerçekleştirdiği toplantıda Estonya’daki start-up’ların oluşum hikayelerinden bahsetti.

img_8650

Heyet aynı zamanda Ontrava’nın da aralarında bulunduğu Türkiye Girişimcilik Vakfı fellow’larının start-up’ları START Academy, Beesportive ve KidiMami’nin de hikayelerini dinledi.

Estonyalı grup Salı gününden itibaren yaptığı ziyaretlerde çeşitli kurumlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Ziyaretlerinden memnun kaldıklarını belirten heyet gerekli şartlar sağlandığında Türkiye ile olası bir işbirliği için düğmeye basılabileceğinin sinyallerini verdi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap