Yatırım dünyası kazanan ve kaybedenlerin olduğu bir dünya. Ancak çok az yatırımcı Çinli yatırım uzmanı Wang Bing kadar başarılı oluyor.

Bang, eski yöntem olarak adlandırdığı yatırım stratejileriyle bu yıl yatırım fonunu yüzde 750 büyütmekle kalmadı aynı zamanda Mart 2015’ten bu yana fonunda yüzde 2100 büyümeye imza attı.

Bu rakamlar her türlü piyasa ortamında dikkat çekici ancak özellikle dünya genelinde hedge fonların zayıf performanslar nedeniyle kapanıp, batarken ve müşteri çıkışlarına maruz kalırken, Çinli yatırımcının performansı oldukça öne çıkıyor.

wang-bing

Wang Bing

Başarısının sırrı ne?

Wang’ın rakiplerinin büyük bir kısmı bilgisayar destekli stratejiler benimsiyorlar, ancak eski bir demir cevheri ithalatçısı olan Çinli yatırım uzmanı, kendi stratejisinin eski model bir arz ve talep sistemine dayandırıldığına işaret etti.

Bloomberg’de yer alan bir analiz, Wang’ın stratejisi şu anda tutmuş gibi dursa da uzun vadede ne kadar işe yaracağını zaman gösterecek.

Her zaman büyük kazançlar elde etmek için daha fazla fırsat vardır ve de bu yolda hatalı bir karar verseniz düşüşünüz de büyük olur. Wang Bing Çinli yatırım uzmanı

Son zamanların en büyük rallisi

Çin’de, özellikle emtia piyasasında son yılların en büyük dalgalanmalarından biri yaşanıyor. Ülkede en az beş emtianın fiyatı bu yılki dalgalanmada yüzde 50’nin üzerinde bir volatilite içerine girdi. Peki Wang bu kadar büyük kazancı nasıl elde etti?

Bloomberg’e konuşan Çinli yatırımcı, büyük çalkantılarda zamanlamayı ve alım satımı çok iyi şekilde yönettiğini belirtti.

Wang, özellikle emtiadaki yatırımlarından büyük kazanç elde etti. Geçen yılın sonunda betonarme demirinde fiyatlar dibe vurmuşken kısa pozisyon aldı ve üretimdeki kesintinin kısa vadede ralli yaratacağına işaret etti. Bu sürede inşaat ve alt yapı yatırımlarının artmasıyla emtia değerlendi ve fiyatların zirve yaptığı sırada emtiadaki pozisyonunu kapattı ve bu yatırımdan büyük kâr elde etti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap