Üç kez Wimbledon tenis şampiyonu olan Boris Becker, Londra iflas mahkemesi tarafından iflas etmiş olarak tanımlandı.

49 yaşındaki eski sporcunun, özel bankacılardan oluşan bir firmaya yüklü miktarda borcu vardı. Mahkeme tescil memuru, Becker’in bu borcu ödeyebileceğine dair yeterli kanıt bulamadıklarını belirtti.

Boris Becker’in avukatları, Majorca’daki bir mülkün elden çıkartılmasıyla gelecek para ile borcu ödemek vaadiyle mahkemeden son bir şans talep ettiler. Şu an koçluk yapan ve BBC ile farklı medya kuruluşlarının televizyon programlarında bilirkişi olarak boy gösteren Becker, Londra’daki duruşmaya katılmadı.

Tescil memuru olarak görev yapan Christine Derrett, üzülerek de olsa Becker’in ödeme yapamayacağı sonucuna vardığını söyledi ve “onu, Merkez Kortta oynarken izlerdim, sanırım bu durum yaşımı da ele veriyor” diyerek espriyle karışık bir dille eklemede bulundu.

İlgili iflas başvurusu, iki yıldır kendilerine ödenecek borcu alamayan Arbuthnot Latham tarafından yapıldı. Yaptığı açıklamada Becker, Arbuthnot’un kendisine karşı dava açma yoluna gitmesini, “şaşkınlıkla ve hayal kırıklığıyla” karşıladığını belirtti. Açıklamasının devamında, “bu karar, tamamını bir ay içerisinde ödemekle yükümlü olduğum tartışmalı bir borca dayanıyor” diyerek eklemelerde bulundu.

Becker’in avukatı, John Briggs, yaptığı açıklamada: “Konu finansa geldiği zaman, Becker çok sofistike bir insan değil, onun düze çıkabilmesi için gerçek bir son şans verilmesini istiyorum, konu yalnızca beklenilenden daha fazla devam etti” dedi.

Kaynak: BBC


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap