Lionel Messi’nin eski menajeri Horacio Gaggioli, Barcelonalı süper yıldızın gençlik döneminde oynadığı takım yerine Real Madrid’e katılma ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

Globo Esporte’den Ivan Raupp’a verdiği demeçte: “Şartlardan ötürü, yaşamak için Barcelona’ya gitmiştim, onu da Barcelona seçmelerine katılması için yanımda götürdüm; ancak yaşamak için ilk tercihim Madrid’di. Eğer işler öyle ilerlemiş olsaydı, Messi’yi Madrid seçmelerine götürecektim. Hayat böyledir, bunun gibi detaylarla kuruludur” açıklamasını yaptı.

Açıklamasının devamında, “bugün Messi, Real Madrid oyuncusu olmuş olabilirdi. Ailesi, benim onlara destek sağlayabileceğim bir şehirde yaşamak üzere İspanya’ya gelmek istedi” dedi.

Messi, Barcelona'ya 2001 yılında katıldığında 13 yaşındaydı. O zamandan bu yana takım için 585 maça çıkan oyuncu, bu süreçte akıllara durgunluk veren 510 gol kaydetmeyi başardı.

Messi, takımıyla birlikte La Liga’yı sekiz kez kazanırken, Madrid’in 2008’den bu yana yalnızca iki şampiyonluk ile kısıtlanmasında da rol oynadı. Oyuncu ayrıca, kariyeri boyunca lig şampiyonluğu hariç 22 farklı kupa kazandı.

Kaynak: Bleacher Report


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap