Dün kapılarını açan 23. Dünya Enerji Kongresi, bugün konuklarını ağırlamaya başladı. Kongreden yansıyan karelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev‘in yakınlıkları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Enerji Bakanlığı evsahipliğinde gerçekleşen kongre, “Yeni Ufukları Kucaklamak (Embracing New Frontiers)” temasıyla düzenleniyor.

Dünya Enerji Liderleri, Geleceğin Enerji Liderleri ve Enerji Üçlemi zirveleri gibi özel oturumlarla dünyanın her yerinden gelen ve ulusal, bölgesel ve küresel düzeylerde sürdürülebilir enerji sunmak için seçenekler arayan Enerji Bakanları, iş, finans ve akademi dünyasının liderleri arasında diyalog oluşturulmasını sağlayacak.

Ev sahibi Erdoğan konuklarıyla yakından ilgilendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak, açılış oturumu öncesinde Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’le sohbet etti.

İlham Aliyev, Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak ile birlikte

erdogan-aliyev-

Erdoğan ve Aliev’in samimiyeti objektiflere yansıdı.

İstanbul’a öğle saatlerinde gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise ayağının tozuyla kongrenin gerçekleşeceği merkeze geldi. Salona Erdoğan ile birlikte giriş yapan Putin, Cumhurbaşkanı ile yan yana oturdu. Kafa kafaya sohbet eden ikiliye zaman zaman İlham Aliev de eşlik etti. Üç lider objektiflere samimi pozlar verdi.

erdogan-aliyev-putin

Erdoğan, Putin ve Aliyev’den dostluk pozu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Başbakan Binali Yıldırım

Putin ve Erdoğan zirveden ayrıldıktan sonra Mabeyn Köşkü’nde bir araya gelecek. Basına kapalı gerçekleşmesi gereken görüşmede Türk Akımı Projesi ve Rusya ile Türkiye arasında vizelerin kaldırılması konuları görüşülecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ayrıca Venezuela Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nicolas Maduro Moros ile kahvaltıda bir araya gelirken, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Moros

Erdoğan, Mabeyn Köşkü’nde Moros ile çalışma kahvaltısında bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro Moros iki ülke arasında imzalanan anlaşmaya başkanlık etti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap