En son teknolojiyi barındırmasına rağmen kullanılamayan bir telefon düşünün. Bu telefon çok hızlı şarj olma teknolojisiyle üretilmesine rağmen uyumlu adaptör üretilmediği için kullanılamıyor.

Bahsi geçen cihaz Nubia Z17, henüz çıkmamış bir teknolojiyi kullanan şirket yine amiral gemisinde bu sorunu yaşıyor. Bilindiği üzere Nubia Z17 modeli Quick Charge 4.0 Plus hızlı şarj teknolojisiyle üretilen bir akıllı telefon. Akımı ikiye böldüğü için fazladan güç yönetim yongası ile akımı en soğuk noktalardan iletmesi sayesinde bu teknolojiye göre yüzde 15 daha hızlı şarj imkanı sağlanmış oluyor. Batarya kapasitesine göre yüzde 50 doluluk oranı ile 15-25 dakika arasına çıkabiliyor.

Ancak Nubia Z17 kullanıcıları şimdilik bu teknolojiden faydalanamıyor. Çünkü henüz QC teknolojisini destekleyen bir adaptör piyasada mevcut değil. Hatta QC 4.0 teknolojisini destekleyen bir adaptör de zaten yok! Bu nedenle kutusunun içerisinden QC 3.0 destekli bir adaptör çıktığından aslında vaat edilen özellikleri sağlamamış oluyor. Yüzde 30-40 gibi bir kayıp da yaşanıyor.

Bu açığa rağmen Z17 modeli satışa çıkmasının ardından kısa süre içinde tükendi. Kullanıcıların mağdur olmaması adına bu adaptörü ilerleyen zamanlarda piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap