Dünyadan ve Türkiye’den iyi çağdaş sanat eserlerini sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen Contemporary Istanbul 6 Kasım’a kadar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ziyaret edilmeyi bekliyor. Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul, 11. yılında 20 ülkeden 70 galeri ve 520 sanatçının 1500’ü aşkın eserini sergiliyor.

Bu sene en dikkat çekici kısımların başında ise “Collectors’ Stories” yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin kendi koleksiyonlarından seçeceği eserler CI Artistik Danışmanı Marc-Olivier Wahler’in küratörlüğünde sergilenecek. 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eseri ziyaretçilerle buluşturan sergi koleksiyonerlerin kişisel estetik anlayışlarını sunmalarına olanak sağlayacak. Türkiye’de sanat koleksiyonerliğinin geçirdiği dönemsel değişimleri ve bugününü tartışmaya açacak olan sergide Hanzade- Osman Boyner, Suzan Sabancı Dinçer, Oya – Bülent Eczacıbaşı, Banu Vargı Tümay – Büyük Efes Art Collection / Koleksiyonu, Agah Uğur, Ayșe Umur, Freda – İzak Uziyel, Mehmet Ali Bakanay ve Cem Yılmaz gibi isimlerin seçtikleri eserler sanatseverler tarafından görülebilecek.

Bir diğer ilgi çekici kısımda Solo Shows olarak görülüyor. bu yıl aralarında Galeri/Miz’den Mustafa Pancar, Cep Gallery’den Ahmet Sarı, Galeria Senda’dan Ahmet Ertuğ ve Kasia Michalski Gallery’den Agnieszka Brzezanska’nın yer aldığı sanatçıların kişisel projelerini sanatseverlerle buluşturacak.

image005-2

Contemporary Istanbul bünyesinde aynı zamanda CI Dialogues adı verilen 50’den fazla sanat profesyonelini, sanatçıyı ve koleksiyoneri bir araya getiren oturumlar düzenlenecek. Çağdaş sanatın durumunun, sanat ekonomisinin ve piyasanın güncel niteliklerinin üstünde duracak oturumlar ek olarak çağdaş sanat ve bağlamını eleştirel olarak yansıtan ve çağdaş sanat anlayışını, araştırmasını ve aracılığını yürüten fuarın özel bölümleri olan CI Design ve Plugin’i de kapsayacak. Oturumlar 5 Kasım Cumartesi günü sona erecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap