Tek ihtiyacınızın iyi bir uyku olduğu o yorucu günleri hepimiz yaşamışızdır fakat uyandığımızda pek de tatmin olmadığımızı fark ederiz. Akıllı yatak sistemleriyle Eight Sleep bu soruna çözüm bulmuş gibi gözüküyor.

Şirketin uygu düzeninizi geliştirmek için ilk yaptığı şey 2014 yılında ürettikleri yataklara uykunuzun kalitesini ölçen bir cihaz takmak olmuştu. 50’den fazla ülkeye satılan bu akıllı yataklar; yatağınızın ve odanızın ısısını, nefes alıp verme düzeninizi, kalp atışınızı ölçebiliyor. Bu sayede uyku arasındaki evreleri, uyku kalitenizi, uyuduğunuz süreyi ve daha birçok göstergeyi de size kolayca sunuyor.

akilli-yatak

Daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan firma bir adım ileri giderek klasik yatak yerine yeni geliştirilen dört katmanlı yüksek yoğunlukta köpükten oluşan bir madde kullanıyor.

Yeni geliştirilen teknoloji sayesinde yatak sizin hafif uyku evrenizde olduğunuzu anlayıp alarmla sizi uyandırma özelliğine sahip. Aynı zamanda eğer çift kişilik olanını alırsanız, farklı ısılarda seçim yapma şansına da sahip oluyorsunuz.

21.nci yüzyılda bütün cihazların birbirine bağlanabilmesiyle ‘akıllı yatak’ da odanızdaki ışıklarla, kapı kilidinizle, kahve makinenizle ve termostatla iletişim kurabiliyor. Bu sayede sizin en uzun süre yatakta kalmanızı sağlıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap