Eleştirmenlerin bir zamanlar söylediğinin aksine elektrikli araçlar, benzinli araçların hızını geçmeyi başardı ve hatta üzerine bir rekora da imza attı. The Nio EP9 adlı otomobil, en zorlu parkurlardan birinde hız rekorunu kırarak büyük bir başarı elde etti.

Çin menşeili bir marka olan NextEV tarafından üretilen Nio EP9 adlı elektrikli araç, Almanya’nın en zorlu parkurlarından birinde hız rekoru kırarak bir ilke imza attı. The Nio EP9 adlı araba, Nürnburgring araç parkurunda, Mayıs’ın 12’sinde gerçekleştirdiği deneme turunda 6:45:9’luk derecesiyle kendi rekorunu kırdı. 2016 yılında turun bitiş süresi 7:05:12 olarak belirtilmişti.

NIO Amerika bölge CEO’su Padmasree Warrior yaptığı açıklamada “Şirket olarak sınırları zorlamanın görevimiz olduğuna inanıyoruz. EP9 adlı otomobilimizle rekor kırarak bütün dünyaya küresel otomobil pazarında teknik ve otomotiv açısından ne kadar ileride olduğumuzu gösterdiğimize inanıyorum” dedi.

Süper hızlı elektrikli araba 7.1 saniyede 124 km/sa hız yapabiliyor. Nio’nun yaptığı açıklamada aracın genel satışının olmayacağı ve sadece 10 adet üretileceği belirtiliyor. Araçların her birinin ise 1.48 milyon dolar değerinde olduğu söyleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap