HBO‘nun dizisi Westworld‘te son teknoloji ile hazırlanmış bir lunaparkta yaşanan olaylar, teknolojiye olan bakış açınızı değiştirebilir.

Yapay zekaların bir gün bilinç kazanması şu an için bizleri teknolojiye karşı temkinli davranmaya iten tek senaryo olarak geçiyor. Peki bir süre sonra içine dahil olduğumuz sanal gerçeklikte teröre maruz kalsak neler yaşardık?

Ünlü bilimkurgu yazarı Michael Crichton‘ın 1973 yılında çektiği ilk yönetmenlik denemesinden uyarlanarak dizi haline getirilen Westworld‘ün hikayesi bizleri en derin korkularımızla yüzleştirmeye hazırlanıyor.

Sanal gerçekliğin bugünkü tanımı gibi olmasa da Crichton’un yarattığı dünyada robotlar, bugün sanal gerçeklikte yaratılan ortamı yaratmak için tasarlanmış.

Geleceğin lunaparkı olarak nitelendirilebilecek bir parkta geçen dizide, yapay zekaların ilginç hikayesi ele alınıyor. Zengin konukların gelip hayaller alemine daldıkları parkın Vahşi Batı bölümünde bir grup robotun bilinç kazanmasıyla başlayan hikaye, çok geçmeden yaşanan cinayetler sonrası bir maceraya dönüşüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap