3 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Juventus-Real Madrid Şampiyonlar Ligi finalinin tamamlanmasının ve Real Madrid‘in kupanın sahibi olmasının ardından, dev gecede yaşanan gelişmeler kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. Bu kapsamda final maçı öncesinde yapılan araştırmalar sonucunda paylaşılan bilgiler ise oldukça ilginç.

Şampiyonlar Ligi‘nin resmi sponsorlarından olan Mastercard tarafından, Avrupalı taraftarlar arasında yapılan bir araştırmanın sonuçları, Galler‘in başkenti Cardiff‘teki final maçı öncesi açıklandı.

Avrupalı taraftarlar arasında gerçekleştirilen “en tutkulu taraftarlar” araştırmasında elde edilen veriler oldukça şaşırtıcı sonuçlar meydana getirdi. Bu araştırmaya göre; İngilizler, takımları için göze alabildikleri bağlamında “en tutkulu taraftarlar” olarak seçildi.

Bir karşılaşma için harcanan para, yapılan mesafenin yanı sıra “bir karşılaşma için sevgilinizle veya kız arkadaşınızla kavga etmeyi göze almak” gibi sosyal faktörler göz önünde tutularak gerçekleştirilen araştırmada, İngilizleri sırasıyla İspanyollar, İtalyanlar ve 4. sırada Türkler takip etti.

Toplam 10.500 kişinin cevapladığı sorular neticesinde elde edilen bu sonuçlara göre; “bir karşılaşma için harcanan en yüksek meblağ” başlığında ortalama 608 sterlinle Türkler birinci sırada yer alırken, her 5 Türk taraftardan birisi Şampiyonlar Ligi maç bileti için balayını iptal etmeye hazır olduğunu belirtti.

Kaynak: Sputniknews


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap